دکتر سید محمد رضا حکیمیان

بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان


کلینیک پستان اردیبهشت

پیشگیری از سرطان پستان

فیلم تشخیص بیماری پستان

فیلم آموزشی معاینه سینه

آدرس مطب و برنامه هفتگی

به دیگران انرژی دهیم

نگارش : برایان تریسی - ترجمه : محمد رضا حکیمیان

کسب همکاری دیگران : با انرژی دادن به دیگران می توان یک تیم اجرایی قوی را پایه ریزی کرد.وقتی ما به دیگران انرژی می دهیم آنها نیز می خواهند که با ما کار کنند و به ما در کسب اهدافمان کمک کنند.

به چه افرادی انرژی دهیم ؟
سه گروه از مردم هستند که باید آنها را بطور منظم تقویت کرد. گروه اول ، افرد نزدیک شامل اعضاء خانواده ، دوستان ، همسر و فرزندانمان هستند.گروه دوم ، همکاران و همکلاسیها هستند و گروه سوم ، مردمی هستند که طی زندگی روزمره با آنها سر و کار داریم مانند مشتریها ، کارمندان بانک ، رستوران ، فرودگاه ، فروشگاه و ... در همه موارد میزان توانایی ما برای کسب همکاری دیگران ، ما را به فردی موثر و قوی تبدیل می کند.

همیشه مثبت باشیم : قدم اول در تقویت دیگران ، دوری کردن از کارهایی است که انرژی آنها را می گیرد.قدم بعدی انجام کارهایی است که باعث احساس رضایت آنها از خودشان می شود.

عمیقترین نیاز افراد را برآورده کنیم : عمیقترین نیاز هر فرد ، حس اعتماد به نفس اوست ، حسی که به وی احساس مهم بودن و ارزشمند بودن می دهد. هر رفتاری که ما در روابطمان با دیگران انجام می دهیم ، به نحوی روی حس اعتماد به نفس آنها تاثیر دارد.چگونه عمیقترین نیاز افراد را برآورده کنیم؟ بطور بسیار ساده و در یک جمله می توان گفت : با آنها طوری رفتار کنید که دوست دارید با شما رفتار شود.

از دیگران تشکر کنیم : شاید ساده ترین روش برای اینکه دیگران احساس خوب بودن داشته باشند این است که بطور مداوم نسبت به کارهای بزرگ یا کوچکی که برای ما انجام می دهند اظهار تشکر کنیم. در همه حالتی بگوییم «متشکرم». هر چقدر که بیشتر قدردان کارهایی که سایرین برای ما انجام میدهند باشیم،آنها نیز بیشتر به ما کمک خواهند کرد.

بطور خلاصه : با دو کار می توانیم به دیگران انرژی دهیم و همکاری آنها را کسب کنیم ؛ اول اینکه مداوماً به دنبال راهکارهایی باشیم که به سایرین ، احساس ارزشمند بودن یا مهم بودن بدهند و دوم اینکه برای هر کار کوچک یا بزرگی که سایرین برای ما انجام میدهند ، اظهار تشکر و قدردانی کنیم.به تعبیر دیگر از طرفی همیشه طوری رفتار کنیم که دوست داریم سایرین با ما همانگونه رفتار کنند و از طرف دیگر همیشه بگوییم : «متشکرم» !


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید میانی ، بن بست بنفشه ، جنب پارکینگ طبقاتی توحید ، مجتمع آسمان ، طبقه چهارم
تلفن : 36294896 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیبیوگرافیمطالب سرطان پستاناخبار ویژهمطالب و مقالاتآرشيو پرسش و پاسخهابرنامه هفتگیمطالب غیر پزشکیخدمات کلینیک پستانسوالات پزشکیسایتهای دیگرگالریپیامهای کاربرانفیلم های آموزشی در مورد س