دکتر سید محمد رضا حکیمیان

بورد جراحی و فلوشیپ جراحی سرطان


باور اشتباه سرطان پستان

کلینیک پستان اردیبهشت

آدرس مطب و برنامه هفتگی

واحد بیماریهای پستان مرکز جراحی اردیبهشت

واحد بیماریهای پستان

مرکز جراحی اردیبهشت

باعث افتخار است که به اطلاع شما برسانم که:

همزمان با ماه جهانی اطلاع رسانی در مورد سرطان پستان (9مهر الی 9آبان) در سال 1395 کلینیک پستان مرکز جراحی اردیبهشت با بهره گیری از جدیدترین و کاملترین مجموعه امکانات در زمینه پیشگیری و تشخیص زودرس و جراحی سرطان پستان فعالیت خود را آغاز نمود.

در آینده نزدیک تکنیک پرتودرمانی در حین عمل جراحی نیز به این مجموعه اضافه میشود و کلینیک پستان مرکز جراحی اردیبهشت را به اولین مرکز جامع سرطان پستان در کشور تبدیل خواهد کرد بطوری که کلیه خدمات مورد نیاز شامل پیشگیری/ تشخیص زودرس / جراحی / بازتوانی و پرتودرمانی را در یک مجموعه و بابالاترین کیفیت و با جدیدترین تکنولوژی روز دنیا ارائه میدهد.

بخشی از امکانات این مجموعه به شرح زیر است:

ماموگرافی: دستگاه دیژیتال ماموگرافی مارک هالوژیک (برند اول دستگاههای ماموگرافی ساخت آمریکا) با قدرت تشخیصی میکروکلسیفیکاسیونهای با قطر 30 میکرون که بالاترین حساسیت را در انواع دستگاههای ماموگرافی دارد. تکنولوزی بکار رفته در این دستگاه به نحوی است که پدلهای آن حداقل درد را برای بیمار ایجاد میکنند. خانمهای بالای 40 سال لازم است برحسب اندیکاسیون تحت ماموگرافی غربالگری قرار گیرند و ماموگرافی تشخیصی بر حسب صلاحدید پزشک در هر سنی قابل انجام است.

سونوگرافی سینه: توسط رادیووژیستهای مجرب با مدرک فوق تخصصی در زمینه صویربرداری پستان و با استفاده از دستگاه سونوگرافی جی ای ساخت آمریکا خدمات مورد نیاز به مراجعین ارائه میشود.

نمونه برداری با سوزن ضخیم(CNB) تحت هدایت سونوگرافی: توسط دستگاه سونوگرافی GE ساخت آمریکا نمونه برداری با سوزن ضخیم انجام میشود. این تکنیک روش استاندارد برای تشخیص توده های مشکوک پستان است.

نمونه برداری به روش وکیوم(Vacuum Biopsy): توسط دستگاه وکیوم بیوپسی مارک بارد ساخت آمریکا این کار انجام میگیرد. این تکنیک روش استاندارد برای تشخیص میکروکلسیفیکاسیونهای غیر قابل لمس میباشد.

نمونه برداری سه بعدی با هدایت ماموگرافی: دقیقترین روش برای نمونه برداری از ضایعاتی که فقط در ماموگرافی رویت میشوند.

نمونه برداری از غده لنفی نگهبان(SLNB): اولین مرکز در استان اصفهان مجهز به تمام امکانات شامل دستگاه گاماپروب(ساخت فرانسه) و دستگاه فروزن سکشن برای نمونه برداری از غده لنفی نگهبان. این روش در جراحی مبتلایان به سرطان پستان بعنوان روش استاندارد برای ارزیابی غدد لنفی زیر بغل میباشد و بر حسب اندیکاسیون جایگزین دایسکشن زیر بغل میباشد و عوارضی مانند تورم دست بعد از جراحی را میکاهد.

آنکوپلاستی و بازسازی پستان جراحی زیبایی پستان: آنکوپلاستی به معنی استفاده از روشهایی برای جراحی است که ضمن برداشت کامل سرطان پستان شکل کلی سینه حفظ میشود. بازسازی پستان در مواردی استفاده میشود که تمام سینه بدلیل سرطان پستان برداشته میشود. این مرکز مجهز به تمام امکانات شامل انواع پروتز و تیشیواکسپندر و انواع مشهای جراحی برای بازسازی سینه و جراحیهای زیبایی سینه میباشد.

برگزاری دوره های خودآزمایی سینه برای بانوان: طبق استانداردهای موجود تمام بانوان بالای 20 سال باید با روش صحیح خودآزمایی پستان آشنایی داشته باشند. در این مرکز بطور مرتب دوره های خودآزمایی سینه با استفاده از انواع روشهای آمزشی شامل فیلم و مولاژ برگزار میگردد.

انجام معاینات چکاپ سینه: طبق استانداردهای موجود تمام با نوان بالای 20 سال لازم است برحسب سن هر یک الی سه سال توسط پزشک معاینه شوند. انجام این معاینات دوره ای و تشکیل پرونده در این زمینه برای مراجعین به این مرکز انجام میشود.

واحد لنف ادم: تمام بیمارانی که تحت جراحی سرطان سینه قرار میگیرند لازم است برای پیشگیری از تورم دست در سمت مبتلا تحت معاینه و آموزش قرار گیرند.

برگزاری سمینارهای آموزشی: برای گروههای مختلف شامل مبتلایان به سرطان پستان/ پرستاران و ماماها/ پزشکان و گروههای فوق تخصصی دخیل در تشخیص و درمان و بازتوانی سرطان پستان این دوره ها با موضوعات مختلف برگزار میگردد.

برنامه های آتی: بخش R&D کلینیک برست فعال است و برنامه های متنوعی برای گسترش دامنه کاری و خدمات این مجموعه دارد که بتدریج اعلام میگردد.

دکتر سید محمد رضا حکیمیان

فلوشیپ جراحی سرطان(پستان.گوارش)

نشانی کلینیک: اصفهان . خیابان حکیم نظامی. خیابان رودکی. جنب اداره گذرنامه. مرکزجراحی اردیبهشت تماس:09028500143

نشانی مطب: اصفهان . توحید میانی. جنب پارکینگ توحید . تماس:36294896


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید میانی ، بن بست بنفشه ، جنب پارکینگ طبقاتی توحید ، مجتمع آسمان ، طبقه چهارم
تلفن : 36294896 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیبیوگرافیمطالب سرطان پستاناخبار ویژهمطالب و مقالاتآرشيو پرسش و پاسخهابرنامه هفتگیمطالب غیر پزشکیخدمات کلینیک پستانسوالات پزشکیسایتهای دیگرگالریپیامهای کاربرانفیلم های آموزشی در مورد س